Wiadomości

  • 11 kwietnia 2024

Muzyczna odsłona Kina na Granicy. Trzy koncerty festiwalowe

Za nami:

Kino na Granicy to nie tylko filmy czy literatura, ale też muzyka. W trakcie przeglądu, który odbywać się będzie w majówkę w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, zagrają Tomasz Ziętek, Oysterboy oraz Runforrest.

Tomasz Ziętek będzie jednym z trzech artystów, którzy zaprezentują się na muzycznej scenie Kina na Granicy
Tomasz Ziętek będzie jednym z trzech artystów, którzy zaprezentują się na muzycznej scenie Kina na Granicy · fot. Kino na Granicy


Wszystkie koncerty odbywać się będą w klubie festiwalowym mieszczącym się na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie. Godziny rozpoczęcia zostaną podane wkrótce.

Jako pierwszy przed cieszyńską publicznością zaprezentuje się Tomasz Ziętek. Ten polski aktor i muzyk, gitarzysta i wokalista trójmiejskiego zespołu The Fruitcakes, występujący też z solowym projektem The Ape Man Tales, wystąpi 2 maja.

W 2023 wydał debiutancki solowy album studyjny pt. „Some Old Songs". Płytę promowały do tej pory trzy świetnie przyjęte single: „Your Kiss", „C'mon" oraz „Some Old Gum", a wraz z premierą całego materiału na oficjalnym kanale You Tube artysty ukazały się visualisery ilustrujące wszystkie utwory z albumu. Na płycie znalazło się 11 kompozycji utrzymanych w klimacie singer-songwriter, inspirowanych klasycznymi gitarowymi brzmieniami. Album Tomka przywołuje letnie wspomnienia - ciepłych dni i deszczowych wieczorów. Jest romantycznie i bardzo osobiście.3 maja na scenie będzie można zobaczyć Piotra Kołodyńskiego, występującego pod pseudonimem Oysterboy. Zaprezentował on niedawno kolejną odsłonę solowego projektu, single „Chciałbym mieszkać nad morzem" i „Nadaję się tylko do spania". Oysterboy robi muzykę indiepop, jak sam mówi: w piżamie, w sypialni. To letnie brzmienia, ocean gitar, syntezatorów i melodyjny oryginalny wokal. Spójna, analogowa wizja przepełniona nostalgicznym klimatem.

Kołodyński jest jednym z bardziej zapracowanych i rozchwytywanych muzyków w naszym kraju. Na co dzień wokalista i muzyk w macierzystym zespole Terrific Sunday, od pewnego czasu wpiera również reaktywowaną koncertowo grupę muzyczną Muchy. Udziela się też w kilku innych, nieco mniejszych bandach.Na 4 maja zaplanowano ostatni towarzyszący tegorocznemu Kinu na Granicy koncert - wystąpi Runforrest. Pod tym pseudonimem kryje się krakowski piosenkarz i autor tekstów Grzegorz Wardęga. Jego piosenki są bogate w osobiste, bardzo intymne historie, które zachwycają publiczność na całym świecie. Tworzy od 2017 roku. Niedawno dołączył do niego Kopi, młody, obiecujący producent, którego styl muzyczny ewoluował w stronę eklektycznego, uwzględniającego wpływy alt rocka, współczesnego popu i elektroniki. Runforrest współpracował z wieloma artystami i zespołami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misią Furtak, Orkiestrą Ars Latarns, Pepe i Lor. Trzy EP-ki muzyka zaowocowały występami na niezliczonych koncertach i festiwalach, wśród nich: Męskie Granie, OFF Festival, Tchnienia, Wonderest Festival w Rumunii, koncert w Norymberdze i krakowski Tauron Arena. W maju do tego grona dołączy Kino na Granicy.Po koncertach zaplanowane zostały afterparty z DJ-ami:

2 maja, 00:00-03:00 - Lidka Zjankovič
DJ-ka pochodząca z Chrzanowa, W jej setach można usłyszeć mieszankę oldschoolowego house'u z lat 90. i 00., jak i nowych, mocnych brzmień.

3 maja, 00:00-03:00 - Robi Lora
To młody i charyzmatyczny, żonglujący różnymi podgatunkami house dj, który nie lubi monotonni. Podczas jego setów usłyszycie wiele znanych acapelli i ciekawych motywów z energetycznymi pętlami. Bawiąc się muzyką wciągnie was w przyjemny letni vibe.

4 maja, 00:00-03:00 - KRTL & DAVE aka BEARD BROTHERS
To polsko-irlandzki duet dwóch przyjaciół z Cieszyna - KRTL i Dave. Wspólnym mianownikiem ich setów to solidny groove oraz posamplowany wokal. Sprytnie poruszają się we wszystkich odmianach House Music od Deep, Jazzy aż po techniczne brzmienia.

kr / cieszyn.news

źródło: Kino na Granicy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.