Wiadomości
- 13 kwietnia 2024
- 14 kwietnia 2024
Peruwiańczycy przyjechali zwiedzać nasz kraj. Po kilku dniach pobytu dokonali kradzieży z włamaniem
Bielscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Cieszynie i Bielsku-Białej trzech obywateli Peru- którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. Przylecieli w czerwcu ubiegłego roku rzekomo w celach turystycznych, by już po kilku dniach zostać zatrzymanymi przez policję za kradzież z włamaniem.

W trakcie kontroli Straży Granicznej okazało się, że pierwszy z Peruwiańczyków przeterminował swój pobyt w krajach strefy Schengen aż o 802 dni. Drugi nie przedstawił żadnych dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski. Trzeci z kolei przedstawił oryginalny i ważny paszport wydany przez władze jego kraju, ale z hiszpańską kartą pobytu - nie uprawnia ona do przebywania na terytorium RP. Wszyscy są zobowiązani do powrotu do swojego kraju lub do państwa, w którym posiada zezwolenie na pobyt.
Co więcej, niedługo po tym jak trafili do Polski, zostali zatrzymani przez Policję za wspomnianą kradzież z włamaniem. W areszcie przebywali do 11 kwietnia br.
ZOBACZ TAKŻE
[WIDEO] Akcja straży granicznej w powiecie cieszyńskim. Zatrzymano pięciu Uzbeków
Gorący tematO krok od tragedii w centrum Cieszyna. Mężczyzna spadł z wysokości
[FOTO] Wypadek przy pracy w Goleszowie. Interweniował śmigłowiec LPR
Kontrola drogowa zakończona poważnymi zarzutami. 10 miesięcy więzienia za złamanie zakazów
[FOTO] Trwa Ultramaraton Charytatywny dla Michalinki. Jego uczestnicy odwiedzili Cieszyn
Komenda Powiatowa PSP w Cieszynie przyjęła nową funkcjonariuszkę
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









