Wiadomości

  • 13 kwietnia 2024
  • 14 kwietnia 2024

Peruwiańczycy przyjechali zwiedzać nasz kraj. Po kilku dniach pobytu dokonali kradzieży z włamaniem

Bielscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Cieszynie i Bielsku-Białej trzech obywateli Peru- którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. Przylecieli w czerwcu ubiegłego roku rzekomo w celach turystycznych, by już po kilku dniach zostać zatrzymanymi przez policję za kradzież z włamaniem.

Jeden z mężczyzn został zatrzymany w Cieszynie, dwóch - w Bielsku-Białej
Jeden z mężczyzn został zatrzymany w Cieszynie, dwóch - w Bielsku-Białej · fot. Śląska Straż Graniczna


W trakcie kontroli Straży Granicznej okazało się, że pierwszy z Peruwiańczyków przeterminował swój pobyt w krajach strefy Schengen aż o 802 dni. Drugi nie przedstawił żadnych dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski. Trzeci z kolei przedstawił oryginalny i ważny paszport wydany przez władze jego kraju, ale z hiszpańską kartą pobytu - nie uprawnia ona do przebywania na terytorium RP. Wszyscy są zobowiązani do powrotu do swojego kraju lub do państwa, w którym posiada zezwolenie na pobyt.

Co więcej, niedługo po tym jak trafili do Polski, zostali zatrzymani przez Policję za wspomnianą kradzież z włamaniem. W areszcie przebywali do 11 kwietnia br.

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.