Wiadomości

  • 22 kwietnia 2024

Na tory wyjedzie Velo Cug. To pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą rowerową

W sobotę 27 kwietnia na torach województwa śląskiego pojawi się Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą rowerową mieszczącą aż 36 jednośladów. Velo Cug powstał przede wszystkim z myślą o weekendowym połączeniu Katowice - Wisła Głębce, ale w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza, Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki - Racibórz.

koleje śląskie, rower, pociąg, przewóz rowerów
Na tory wyjedzie Velo Cug. To pociąg Kolei Śląskich ze specjalną strefą rowerową · fot. Koleje Śląskie


Velo Cug pojawi się w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich 27 kwietnia i będzie kursował do 8 czerwca, czyli do końca obowiązywania wiosennej korekty rozkładu jazdy.

Czym jest Velo Cug? - To pojazd, który powstał na bazie EN71AKŚ, który na co dzień obsługuje kursy o wysokiej frekwencji. Na pokładzie pociągu będzie aż 36 miejsc dla rowerów. Co ważne, rowery będzie można przewieźć w poziomie, dzięki specjalnym pasom zabezpieczającym jednoślady - mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Velo Cug będzie kursował w wybranych godzinach z Katowic do Wisły Głębce, Raciborza, Zwardonia, Chałupek, Tychów Lodowiska oraz na linii Chałupki - Racibórz. Regionalny przewoźnik największego obłożenia spodziewa się w pociągach relacji Katowice - Wisła Głębce - Katowice.

- Pociąg Sprinter Czarna Wisełka będzie obsługiwany Velo Cugiem w dni wolne od pracy oraz 2 i 31 maja, z wyjątkiem 4 maja i 1 czerwca, kiedy obsłuży trasę do Zwardonia. Wyjazd z Katowic o godz. 8:09, powrót z Wisły Głębce o godz. 17:58. Przyjazdy do stacji docelowych są zaplanowane odpowiednio na 10:00 i 19:38. Od 9 czerwca Velo Cug z Katowic do Wisły pojedzie także w dni robocze - informuje Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

- Pasażerowie łatwo odnajdą wszystkie połączenia obsługiwane przez Velo Cug w liniowym rozkładzie na stronie internetowej Kolei Śląskich - dodaje Świrski.

Także 27 kwietnia, Koleje Śląskie wprowadzają rezerwację biletów z gwarancją przewozu roweru, o czym portal czecho.pl informował TUTAJ.

mp / cieszyn.news

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.