Wiadomości

  • 11 września 2023
  • 13 września 2023

Na kogo głosować w wyborach parlamentarnych? Sprawdź pełne listy do Sejmu

Państwowa Komisja Wyborcza podała już pełne listy komitetów wyborczych do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Kto wystartuje w naszym okręgu?

Wybory samorządowe (druga tura) - 04.11.2018
Na kogo głosować w wyborach parlamentarnych? Sprawdź pełne listy do Sejmu · fot. bielsko.info


O nasze głosy zabiegają Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Bezpartyjni Samorządowcy, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Normalny Kraj, Nowa Lewica, Polska Jest Jedna oraz Prawo i Sprawiedliwość. Na listach sześciu ugrupowań znajduje się po 18 nazwisk - tylko Normalny Kraj i Polska Jest Jedna zaproponowały po odpowiednio dwunastkę i dziewiątkę kandydatów i kandydatki.

W naszym okręgu jest do "zgarnięcia" dziewięć mandatów do niższej izby parlamentu.

Koalicja Obywatelska:

  1. Mirosława Nykiel - posłanka na Sejm RP z Bielska-Białej, należy do Platformy Obywatelskiej
  2. Małgorzata Pępek - ekonomista z Żywca, należy do Platformy Obywatelskiej
  3. Apoloniusz Tajner - trener z Wisły, bezpartyjny
  4. Marcin Szarek - menager z Bielska-Białej, należy do Platformy Obywatelskiej
  5. Maciej Tomczykiewicz - adwokat z Pszczyny, należy do Platformy Obywatelskiej
  6. Beata Łukowicz - księgowa z Kaniowa, należy do Platformy Obywatelskiej
  7. Przemysław Major - pracownik samorządowy z Chybia, bezpartyjny
  8. Dorota Piegzik-Izydorczyk - technik analityki medycznej z Bielska-Białej, należy do Platformy Obywatelskiej
  9. Janusz Hudziec - politolog z Pruchnej, bezpartyjny
  10. Rafał Ryplewicz - inżynier logistyk z Bielska-Białej, należy do Platformy Obywatelskiej
  11. Elżbieta Borowik - nauczyciel-emeryt z Radziechowy, bezpartyjna
  12. Janusz Pawłowski - inżynier budownictwa z Jaworza, bezpartyjny
  13. Bogusława Kupczak-Wiśniowska, pielęgniarka i nauczyciel akademicki z Bystrej, należy do Platformy Obywatelskiej
  14. Marcin Ślęk - urzędnik samorządowy z Zebrzydowic, należy do Platformy Obywatelskiej
  15. Mateusz Smyrski - pracownik administracyjny z Bielska-Białej, należy do Platformy Obywatelskiej
  16. Joanna Jędrusik - nauczycielka z Warszawy, należy do Platformy Obywatelskiej
  17. Bronisław Jafernik - emeryt z Jeleśni, należy do Platformy Obywatelskiej
  18. Agata Tucka-Marek, nauczyciel z Pielgrzymowic, bezpartyjna


Trzecia Droga:

  1. Mirosław Suchoń - ekonomista z Bielska-Białej, należy do Polski 2050 Szymona Hołowni
  2. Danuta Kożusznik - nauczyciel z Cieszyna, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  3. Jacek Jarco - przedsiębiorca z Wieprza, należy do Polski 2050 Szymona Hołowni
  4. Mateusz Pindel - przedsiębiorca z Jeleśni, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  5. Joanna Feruga - specjalista ds. pozyskiwania z Broowa, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  6. Waldemar Szendera - biolog z Suszca, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  7. Katarzyna Adamiec - technik ekonomista z Bielska-Białej, bezpartyjna
  8. Adam Arczewski - dyrektor generalny ze Skoczowa, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  9. Dariusz Przystał - mechanik maszyn i urządzeń przemysłowych z Czechowic-Dziedzic, należy do Polski 2050 Szymona Hołowni
  10. Robert Karpeta - pracownik administracji samorządowej z Cisca, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  11. Zuzanna Niezabitowska - pracownik biurowy z Bielska-Białej, bezpartyjna popierana przez Polskę 2050 Szymona Hołowni
  12. Ewa Dziubińska - krawcowa z Pszczyny, bezpartyjna
  13. Paweł Gluza - ogrodnik z Milówki, należy do Polski 2050 Szymona Hołowni
  14. Mariola Golik - specjalista administracji publicznej z Jaworza, należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego
  15. Mirosław Staniek - nauczyciel z Frelichowa, bezpartyjny
  16. Bogusław Kajzer - magister inżynier górnik z Bystrej, bezpartyjny popierany przez Polskę 2050 Szymona Hołowni
  17. Malwina Kamińska - specjalista ds. zamówień publicznych z Mazańcowic, należy do Polski 2050 Szymona Hołowni
  18. Damian Legierski - inżynier pożarnictwa z Cieszyna, bezpartyjny


Bezpartyjni Samorządowcy:

  1. Jan Kanik - kierownik/właściciel zakładu usługowego z Bielska-Białej, bezpartyjny
  2. Joanna Buzek - pracownik administracyjny z Cieszyna, bezpartyjna
  3. Wojciech Waluk - pracownik biurowy z Pszczyny, bezpartyjny
  4. Sergiusz Wlach - listonosz z Bielska-Białej, bezpartyjny
  5. Tomasz Kanik - meneger zarządzania z Bielska-Białej, bezpartyjny
  6. Grzegorz Sobków - blacharz samochodowy z Lubina, bezpartyjny
  7. Paweł Musiał - pracownik warsztatowy z Bystrzycy Górnej, bezpartyjny
  8. Filip Śmieiński - radca prawny z Lubina, bezpartyjny
  9. Ewelina Ordon - pracownik administracyjny z Lubina, bezpartyjna
  10. Aneta Zbylska - wyższy urzędnik samorządowy z Obory, bezpartyjna
  11. Patrycja Matijczak - fizjoterapeuta z Goli, bezpartyjna
  12. Barbara Soszyńska - pracownik administracji publicznej z Lubina, bezpartyjna
  13. Katarzyna Listowska - rejestratorka medyczna z Lubina, bezpartyjna
  14. Mateusz Korbut - pracownik biurowy z Lubina, bezpartyjny
  15. Edyta Pantol - pracownik biurowy z Lubina, bezpartyjna
  16. Joanna Trepiak - specjalista ds. kadr i płac ze Szklar Górnych, bezpartyjna
  17. Piotr Bielka - górnik eksploatacji podziemnej z Lubina, bezpartyjny


Konfederacja Wolność i Niepodległość:

  1. Bronisław Foltyn - przedsiębiorca z Bielska-Białej, należy do Nowej Nadziei
  2. Robert Grajny - technik informatyk z Czechowic-Dziedzic, należy do Ruchu Narodowego
  3. Adam Kania - inspektor ochrony danych z Rzuchowa, należy do Konfederacji Korony Polskiej
  4. Paulina Krywult - pedagog z Bielska-Białej, bezpartyjna
  5. Rafał Kowalewski - technik eletryk z Żywca, należy do Nowej Nadziei
  6. Grażyna Strzałkowska - technik ogrodnik z Czańca, bezpartyjna
  7. Mateusz Wiewióra - technik weterynarii z Lipowej, bezpartyjny
  8. Marek Kubica - specjalista ds. sprzedaży z Żywca, należy do Ruchu Narodowego
  9. Paweł Śliwa - inżynier automatyki i robotyki z Bielska-Białej, należy do Nowej Nadziei
  10. Piotr Szarek - menager z Bielska-Białej, nalezy do Nowej Nadziei
  11. Magdalena Żelazo, technik weterynarii z Pszczyny, bezpartyjna
  12. Michał Wenglorz - przedsiębiorca z Cieszyna, należy do Nowej Nadziei
  13. Klaudia Kocoń - opetaror cnc z Bielska-Białej, należy do Konfederacji Korony Polskiej
  14. Mateusz Matyszczyk - aktuariusz z Bielska Białej, należy do Konfederacji Korony Polskiej
  15. Anna Winiarczuk - programista z Brzuśnika, bezpartyjna
  16. Paulina Bajca - kosmetyczka z Pszczyny, bezpartyjna
  17. Barbara Galuszka - przedsiębirca z Żywca, bezpartyjna
  18. Wojciech Bielewicz - handlowiec z Żywca, należy do Nowej Nadziei


Normalny Kraj:

  1. Bartłomiej Gowin - przedsiębiorca z Żywca, należy do Normalnego Kraju
  2. Konrad Legierski - informatyk z Żywca, należy do Normalnego Kraju
  3. Magdalena Miczołek - sprzedawca z Bojszowych Nowych, bezpartyjna
  4. Tadeusz Chrobak - górnik z Harmęży, bezpartyjny
  5. Ewa Marcak - sprzedawca z Żor, bezpartyjna
  6. Marisz Świerczek - operator z Żor, bezpartyjny
  7. Justyna Rosowska - kucharka z Żor, bezpartyjna
  8. Ewa Wyrębek - dyrektor z Goworówka, bezpartyjna
  9. Dariusz Sokołowski - technik elektryk z Warszawy, bezpartyjny
  10. Anna Krystofik - cukiernik z Kordowa, bezpartyjna
  11. Artur Pych - inżynier logistyki z Świdwina, bezpartyjny
  12. Helena Kędzierawska - krawiec z Goworówka, bezpartyjna


Nowa Lewica:

  1. Przemysław Koperski, prawnik z Bielska-Białej, należy do Nowej Lewicy
  2. Magdalena Madzia - kierownik działu kadr i płac z Bielska-Białej, należy do Lewicy Razem
  3. Leszek Tyrna - nauczyciel z Goleszowa, należy do Nowej Lewicy
  4. Marcin Twardysko - dziennikarz z Juszczyny, należy do Nowej Lewicy
  5. Leszek Czylok - specjalista ds. logistyki z Bielska-Białej, należy do Nowej Lewicy
  6. Agnieszka Lamek-Kochanowska - gospodyni domowa z Bielska-Białej, należy do Lewicy Razem
  7. Mateusz Merta - student z Kóz, należy do Lewicy Razem
  8. Aleksandra Banot - nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne z Bielska-Białej, bezpartyjna
  9. Katarzyna Pietrzyk, zawodowy działacz organizacji związkowej z Jastrzębia-Zdroju, bezpartyjna
  10. Paweł Sztefek - nauczyciel z Ustronia, bezpartyjny
  11. Anna Czaicka - mgr logistyki w biznesie z Pisarzowic, należy do Nowej Lewicy
  12. Władysław Pindel - nauczyciel z Jeleśni, należy do Nowej Lewicy
  13. Stanisława Szczotka - nauczyciel emerytowany z Jaworza, należy do Nowej Lewicy
  14. Henryk Podżorski - nauczyciel z Wisły, bezpartyjny
  15. Katarzyna Gasparska, specjalistka ds. marketingu z Godziszki, należy do Lewicy Razem
  16. Barbara Słonka-Gibas - nauczyciel z Żywca, należy do Nowej Lewicy
  17. Wojciech Solik - iinż. inżynierii środowiska z Pszczyny, należy do Nowej Lewicy
  18. Katarzyna Juraszek - politolog z Czechowic-Dziedzic, należy do Nowej Lewicy


Polska Jest Jedna:

  1. Piotr Gajda - przedsiębiorca z Bielska-Białej, bezpartyjny
  2. Danuta Maziarczyk - nauczyciel z Pszczyny, bezpartyjna
  3. Tomasz Köhler - architekt z Bielska-Białej, bezpartyjny
  4. Magdalena Machałowska - terapetua zajęciowy z Cieszyna, bezpartyjna
  5. Andrzej Bacza - pracownik biurowy ze Skoczowa, bezpartyjny
  6. Anna Pudliszewska - dziennikarz z Pszczyny, bezpartyjna
  7. Sławomir Kudrys - technik urządzeń sanitarnych z Bielska-Białej, bezpartyjny
  8. Sławomir Matuszewski - katecheta z Jaworzna, bezpartyjny
  9. Marianna Kurczab - emerytka z Pszczyny, bezpartyjna


Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Stanisław Szwed - parlamentarzysta z Grodźca, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  2. Grzegorz Puda - parlamentarzysta z Bielska-Białej, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  3. Przemysław Drabek - parlamentarzysta z Bielska-Białej, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  4. Kazimierz Matuszny - parlamentarzysta z Milówki, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  5. Łucja Michałek-Chudecka - politolog z Jaworzynki, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  6. Marcela Kanafek-Lewandowska - pedagog mediator od spraw rodzinnych z Pszczyny, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  7. Grzegorz Gaża - parlamentarzysta z Pszczyny, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  8. Andrzej Kamiński - pracownik samorządowy z Dankowic, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  9. Janusz Król - inżynier mechanik z Marklowic Górnych, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  10. Agnieszka Biegun - dyrektor z Juszczyny, bezpartyjna
  11. Krzysztof Sitarski - inżynier górnik - górnictwo podziemna z Ustronia, bezpartyjny
  12. Łukasz Czupil - górnik z Pogwizdowa, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  13. Renata Michnik - technik budowlany z Dębowca, bezpartyjna
  14. Marzena Pietraszewska - nauczyciel z Żywca, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  15. Justyna Rzepecka - nauczyciel z Czechowic-Dziedzic, należy do Prawa i Sprawiedliwości
  16. Małgorzata Pindel - nauczyciel z Przyborowa, należy do Partii Republikańskiej
  17. Magdalena Szczerba - dyrektor handlowy z Tomaszowa, bezpartyjna
  18. Beata Białowąs - manager z Katowic, należy do Suwerennej Polski

kr / cieszyn.news

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.