Wiadomości

  • 24 maja 2024

Miał trafić za kratki. Chciał uciekać wyskakując z okna na drugim piętrze

Pewien 42-latek z Ustronia miał do odsiadki wyrok dwóch lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Spodziewał się wizyty mundurowych, którzy mieli go doprowadzić do zakładu karnego, dlatego wymyślił plan ucieczki. Jaki? Mało sprytny.

42-latek miał trafić za kratki. Wolał wyskoczyć przez okno z drugiego piętra
42-latek miał trafić za kratki. Wolał wyskoczyć przez okno z drugiego piętra · fot. KPP Cieszyn


Poszukiwany mieszkał na drugim piętrze w bloku. By łatwiej mu było wyjść przez okno, przystawił do niego łóżko. Gdy tylko wizytę złożył mu sierż. sztab. Marcin Gerat wraz z patrolem interwencyjnym, postawowił szybko się ewakuować - wskoczył na okno, po czym spadł.

- Na całe szczęście skok z wysokości 6 metrów nie doprowadził go do kalectwa. Trawnik, na który upadł, zamortyzował mało przemyślaną decyzję - relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Ostatecznie poszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych, którzy dobrze się przygotowali i odpowiednio wcześniej zabezpieczyli miejsce potencjalnej ucieczki. 42-latek trafił już do więzienia i tam spędzi najbliższe dwa lata.

kr / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.