Wiadomości

  • 27 maja 2024
  • 28 maja 2024

[FOTO] Warsztat w płomieniach. Dwie osoby ranne, lądował śmigłowiec LPR

W sobotę, 25 maja około godziny 17.00 do cieszyńskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze przy ul. Śnieżnej. Na miejsce natychmiast skierowano wozy bojowe. Palił się budynek gospodarczy, zaadaptowany na warsztat mechaniczny. Sytuacja była bardzo groźna. Ogień strawił obiekt niemalże doszczętnie.

Dym było widać z wielu kilometrów. Płonął budynek gospodarczy - 25.05.2024
Dym było widać z wielu kilometrów. Płonął budynek gospodarczy - 25.05.2024 · fot. nadesłane przez czytelniczkę


W działaniach gaśniczych brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej (3x PSP i 6x OSP). Strażacy skupili się w dużej mierze na ochronie sąsiedniego budynku mieszkalnego. Istniało realne zagrożenie, że ogień przedostanie się na sąsiedni obiekt. Udało się ochronić dom, który ma jedynie nadpaloną elewację zewnętrzną. W pożarze ucierpiały dwie osoby. Jedna trafiła karetką do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Drugi poszkodowany śmigłowcem LPR został przetransportowany od Siemianowic Śląskich, gdzie znajduje się specjalistyczne centrum leczenia oparzeń. Przyczyny pożaru ustala policja.

Loading...

sid / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.