Wiadomości

  • 13 czerwca 2024
  • 20 czerwca 2024

Ruszy przebudowa ul. Słowiczej warta 10 000 000 złotych. Przed nami spotkania informacyjne

Za nami:

Rozbudowa ulicy Słowiczej w Cieszynie wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Hallera rozpocznie się w drugiej połowie czerwca - informuje powiat cieszyński. Inwestycję przeprowadzi Eurovia, z którą 3 czerwca podpisano umowę na realizację zadania.

Ul. Słowicza w Cieszynie - 05.2024
Ulica Słowicza w Cieszynie - 05.2024 · fot. kr / cieszyn.news


Prace rozpoczną się od przebudowania kolidujących sieci uzbrojenia terenu. Przypomnijmy, inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a jej łączny koszt wynosi blisko 10 milionów złotych.

Zadanie obejmuje między innymi rozbudowę jezdni, budowę drogi dla pieszych i rowerów podzielonej na odcinki pieszo-rowerowe, piesze i rowerowe, wzdłuż całego zakresu objętego inwestycją, a także budowę doświetlenia przejść dla pieszych, sieci kanalizacji deszczowej oraz kanału technologicznego.

Inwestycja ma się zakończyć do marca 2025 roku.

Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janina Żagan i Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz zapraszają mieszkańców Cieszyna oraz wszystkie zainteresowane osoby na spotkania informacyjne dotyczące planowanych przebudów dróg - ulic powiatowych Przepilińskiego i Słowiczej.

  • Spotkanie dotyczące ul. Przepilińskiego odbędzie się w środę 19 czerwca o godzinie 18.00 w OSP Cieszyn-Bobrek (ul. Kościuszki 2).


  • Spotkanie dotyczące ul. Słowiczej odbędzie się w czwartek 20 czerwca o godzinie 18.00 w OSP Cieszyn-Mnisztwo (ul. Hallera 161).


Podczas spotkań zostaną zaprezentowane zakresy inwestycji i harmonogramy prac.

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.