Wiadomości

  • 17 czerwca 2024
  • 19 czerwca 2024

[FOTO] Przeszli szkolenie i zdali egzamin. Powiat cieszyński zyskał 59 strażaków-ratowników

W piątek 14 czerwca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie odbył się egzamin teoretyczny oraz praktyczny kończący "Szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych". W sumie 59 strażaków OSP pomyślnie zaliczyło egzamin i uzyskało uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych.

Egzamin kończący "Szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych" - 14.06.2024 · fot. St. asp. Jakub Maciążek, KP PSP Cieszyn


Program szkolenia składał się z części teoretycznej oraz praktycznej, prowadzonej przez wyznaczonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie oraz Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z terenu powiatu cieszyńskiego.

Uczestnicy szkolenia w trakcie kursu zaliczyli m.in. test sprawności przeprowadzony w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia KW PSP w Katowicach z siedzibą w Bielsku-Białej, a także ukończyli szkolenie z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Co najważniejsze - podczas zajęć druhowie zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie.

Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wręczył Komendant Powiatowy PSP w Cieszynie mł. bryg. Michał Pokrzywa.

mp / cieszyn.news

źródło: KP PSP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.