Wiadomości

  • 19 czerwca 2024

Pogoda może być dzisiaj niebezpieczna. Upały oraz silne burze z wiatrem i gradem

Za nami:

Dzisiaj (środa 19 czerwca) w naszym regionie pogoda może być niebezpieczna. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem i burzami.

Poniedziałkowa burza widziana z Mazańcowic
Pogoda może być dzisiaj niebezpieczna. Upały i silne burze z wiatrem i gradem - zdj. ilustracyjne · fot. Tomasz Klenka


Jak poinformowali w mediach społecznościowych Łowcy Burz Podbeskidzie, późnym wieczorem w naszym regionie dojdzie do rozwoju silnych burz. Charakteryzować będą się intensywnym opadem deszczu, gradem wielkości od 3 do 4 cm oraz silnym wiatrem.

- W naszym regionie może pojawić się tzw. MCS. Sytuacja jest dynamiczna - dodali ŁBP.

W związku z prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało dwa ostrzeżenia 2. stopnia. Pierwszy alert dotyczy burz.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Możliwy grad - podało IMGW-PIB w ostrzeżeniu, które obowiązuje na obszarze całego województwa śląskiego dzisiaj od 18.00 do 2.00 w nocy w czwartek 20 czerwca.

Drugi alert, który obowiązuje do godziny 19.30, dotyczy upałów. Według prognoz synoptyków IMGW temperatura maksymalna w dzień może wynieść od 30°C do 32°C.

Loading...

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.