Wiadomości

  • 20 czerwca 2024

[FOTO] Poznaliśmy najlepszego dzielnicowego powiatu cieszyńskiego

Jak co roku odbył się konkurs, który miał na celu wybór najlepszego dzielnicowego powiatu cieszyńskiego, który dotyczył osiągnięć i aktywności służbowej dzielnicowych za 2023 rok. Najlepszym spośród nich został wybrany mł. asp. Rafał Górczyński, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Zebrzydowicach- wyróżnienie oraz nagrodę zwycięzcy wręczyła Starosta Cieszyński Janina Żagan.

Wręczenie nagrody mł. asp. Rafałowi Górczyńskiemu · fot. KPP Cieszyn


Zazwyczaj nie bierze udziału w spektakularnych akcjach policjantów kryminalnych czy ruchu drogowego, ale wykonuje codzienną, żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców danego rejonu.

Powinien doskonale znać swoją dzielnicę, jej mieszkańców i ich problemy. Często jest pierwszą osobą, do której zgłaszają się jego "podopieczni" ze swoimi problemami. DZIELNICOWY - bo o nim mowa - jest nazywany "policjantem pierwszego kontaktu". Czy znasz dzielnicowego? Czy masz do niego zaufanie? Czy uważasz, że jest przyjazny i pomocny? To pytania, które były i są w konkursie równie ważne jak wiedza, jaką powinien posiadać najlepszy dzielnicowy powiatu.

Praca dzielnicowego ma szczególny charakter. Dzielnicowy,w ramach swych obowiązków dba nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale utrzymując z nimi stały kontakt, niejednokrotnie pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa społecznego, ograniczenie przestępczości i zjawisk patologii społecznej, budowa wzajemnego zaufania i więzi społecznych w ramach danej społeczności-to oczekiwania związane z jego pracą.

Każdego roku Starosta Cieszyński doceniając znaczenie i prestiż służby dzielnicowego, przekazuje nagrodę dla najlepszego dzielnicowego w powiecie, wybieranego w drodze konkursu. W tym roku tytuł ten wywalczył młodszy aspirant Rafał Górczyński. Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu gratulacje i nagrodę pieniężną dla najlepszego dzielnicowego roku 2023 wręczyła osobiście Starosta Cieszyński Janina Żagan. Gratulacje zwycięzcy złożył obecny na uroczystości Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie nadkomisarz Przemysław Żurat. Do gratulacji przyłączyli się radni powiatowi na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu.

Młodszy aspirant Rafał Górczyński jest policjantem od ponad dziesięciu lat. Jego rejon służbowy obejmuje Kaczyce i Kończyce Wielkie. Z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, zdobył również tytuł magistra zarządzania bezpieczeństwem. Jego hobby to głównie piłka nożna- był zawodnikiem lokalnych klubów sportowych. Obecnie, w czasie wolnym od służby, sędziuje zawody tej dyscypliny sportu.

mp / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.