Wiadomości

  • 21 czerwca 2024
  • 24 czerwca 2024

Dzięki niej można korzystać ze zniżek w 3000 punktów! UM zachęca do wyrobienia Karty Seniora

"Wyrób Kartę Seniora i korzystaj ze zniżek!" - zachęca Urząd Miejski w Cieszynie. Mieszkańcy naszego miasta mogą - w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom - otrzymać lokalną edycję Karty Seniora (z herbem Cieszyna) bezpłatnie i na czas nieokreślony.

Dzięki niej można korzystać ze zniżek w 3000 punktów! UM zachęca do wyrobienia Karty Seniora
Dzięki niej można korzystać ze zniżek w 3000 punktów! UM zachęca do wyrobienia Karty Seniora · fot. BSK / UM Cieszyn


Kartę można otrzymać w Wydziale Spraw Obywatelskich i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Cieszynie przy ul. Kochanowskiego 14, parter, pokój nr 1. Karta Seniora upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m.in. w sanatoriach, uzdrowiskach, w sklepach medycznych, w ośrodkach kultury, firmach usługowych, bankach, muzeach, salonach kosmetycznych…. Wymieniać można długo, bo aż 3 tysiące punktów honoruje Ogólnopolską kartę Seniora (www. oks.glosseniora.pl).

- Serdecznie zapraszam osoby, które ukończyły 60 rok życia do wyrobienia własnej Karty Seniora i tym samym korzystania ze zniżek, które oferuje - informuje burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

- W minionym roku wydaliśmy 295 takich kart, a w roku 2022 - 320 szt. Jest ona wydawana mieszkańcom Cieszyna nieodpłatnie. Myślę, że warto skorzystać z takiej możliwości, bo uprawnia ona do wielu zniżek. Ważne jest również to, że Ogólnopolska Karta Seniora jest honorowana na terenie całego kraju. Wyrobienie Karty Seniora jest bardzo łatwe i wymaga jedynie wypełnienia krótkiego formularza. Obecnie Miasto Cieszyn ma podpisaną umowę na wydawanie Karty Seniora, dzięki czemu mieszkańcy Cieszyna mogą ją otrzymać bezpłatnie - dodaje.

Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Karty Seniora uzyskają Państwo na stronie http://www.cieszyn.pl w zakładce ("Dla Seniora"), pod numerami telefonów 33 479 43 78 i 33 479 43 79 oraz w Biurze Spraw Społecznych (ul. Kochanowskiego 14, parter, pokój nr 8).

mp / cieszyn.news

źródło: UM Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.