Wiadomości

  • 24 czerwca 2024
  • 29 czerwca 2024

To wyjątkowa okazja do świętowania. Motoryzacyjna perełka strażaków ma 50 lat!

Za nami:

OSP Ochaby zaprasza na Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie z okazji 50-lecia zacnej jubilatki - samochodu pożarniczego Tatra. Wydarzenie odbędzie si w sobotę 29 czerwca. Start o godzinie 13.00.

To wyjątkowa okazja do świętowania. Motoryzacyjna perełka strażaków ma 50 lat!
To wyjątkowa okazja do świętowania. Motoryzacyjna perełka strażaków ma 50 lat! · fot. mp / cieszyn.news


- Nie zabraknie dobrej strażackiej grochówki, zimnych napojów oraz wielu atrakcji, a także będzie możliwość samodzielnego przejazdu Jubilatką! Na zakończenie dnia zapraszamy na festyn z zespołem na żywo - jak za dawnych lat! - zapowiadają druhowie z OSP Ochaby.

Co ciekawe, Tatra służyła w OSP Ochaby przez 20 lat, aż do 2021 roku, kiedy zastąpił ją Renault Kerax. Fenomenem Tatry wyprodukowanej w 1974 roku Tatrą jest właśnie jego wieloletnia niezawodność i możliwości taktyczno-techniczne - 8000 litrów wody, 800 litrów środka pianotwórczego oraz autopompa o wydajności 4800 litrów na minutę.

- Tatra, z racji swojego wieku, musiała zostać zastąpiona innym pojazdem. (...) Nie ukrywam, że mam duży sentyment do Tatry. W końcu służyła u nas przez 20 lat. Jest też kilka pomysłów, co do jej dalszego losu, a na razie pozostanie w naszym garażu - mówił w 2021 roku prezes OSP Ochaby Dariusz Franek cytowany przez oficjalny portal gminy Skoczów.

Szczegóły sobotniego festynu można znaleźć na poniższym plakacie.

To wyjątkowa okazja do świętowania. Motoryzacyjna perełka strażaków ma 50 lat!
fot. OSP Ochaby

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.