Wiadomości

  • 26 czerwca 2024
  • 28 czerwca 2024

Tym razem na pomarańczowo cała Polska. IMGW ostrzega przed upałem i burzami

Za nami:

To będzie kolejny dzień z dającą się we znaki pogodą. Według synoptyków IMGW-PIB wystąpią burze, którym będą towarzyszyć intensywne opady deszczu oraz silny wiatr. W związku prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia. Nadal obowiązuje pomarańczowy alert przed upałem.

Burza, piorun
Tym razem na pomarańczowo cała Polska. IMGW ostrzega przed upałem i burzami · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Ostrzeżenie meteorologiczne 2. stopnia (w trzystopniowej skali) przed burzami obowiązuje dzisiaj (piątek 28 czerwca) od 10.00 do północy na terenie całego województwa śląskiego.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h. Lokalnie grad - podaje IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Nadal obowiązuje pomarańczowy alert przed upałem, który także ma 2. stopień. Przypomnijmy, obowiązuje do godziny 18.00 w piątek 28 czerwca. Według prognoz synoptyków IMGW-PIB temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29°C do 32°C, z kolei w nocy - od 17°C do 20°C.

Dodajmy, że ostrzeżenia 2. stopnia przed upałami wydano dla całej Polski. Dodatkowo w większości naszego kraju obowiązuje pomarańczowy alert przed burzami.

Loading...

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.