Wiadomości

  • 27 czerwca 2024
  • 30 czerwca 2024

[FOTO] Na rowerze tylko w kasku. Może uratować życie!

W środę 26 czerwca odbyła się akcja propagująca jazdę w kaskach rowerowych pt. "Na rowerze tylko w kasku". Cieszyńscy strażnicy miejscy zachęcali do jazdy w kasku po czeskiej stronie w ramach projektu transgranicznego "Bezpieczny Rower" prowadzonego wraz z Městská policie Český Těšín.

Akcja "Na rowerze tylko w kasku" - 26.06.2024 · fot. Straż Miejska w Cieszynie


Akcja odbyła się również przy współudziale państwowej instytucji Republiki Czeskiej z ramienia Ministerstwa Komunikacji propagującej bezpieczeństwo na drogach "BESIP" oraz organizacji "Team bezpieczeństwa drogowego".

Straż miejska relacjonuje, że w ramach akcji kontrolowano rowerzystów zarówno z Polski jak i Czech pod kątem wyposażenia rowerów w obowiązkowe elementy np. kaski (obowiązkowe w Republice Czeskiej do 18. roku życia), elementy oświetlenia, itp.

Ponadto rowerzystom przekazywano informacje odnośnie różnic w przepisach po obu stronach "Olzy". Każdy z uczestników - czy to starszy czy młodszy - otrzymał bezpieczną pamiątkę w postaci naklejek, maskotek, odblasków, itp. znaczącą podnoszący ich bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem czy hulajnogą.

Warto dodać, że kask może uratować ludzkie życie! Wiedzą o tym chociażby kolarze biorący udział w wyścigach takich, jak Tour de France, który rozpoczyna się już w najbliższą sobotę 29 czerwca. Warto tutaj także wspomnieć, że ciekawą akcję propagującą jazdę w kaskach rowerowych po raz kolejny rozpoczęło województw podlaskie - grafiki możecie znaleźć poniżej.

Grafiki akcji "W Podlaskiem jeżdżę z kaskiem" · fot. Facebook / Podlaskie

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.