Wiadomości

  • 29 czerwca 2024
  • 1 lipca 2024

Nielegalnie przebywał na terytorium strefy Schengen. Obywatel Bośni i Hercegowiny otrzymał surową karę

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej przeprowadzili w Cieszynie kontrolę legalności pobytu wobec obywatela Bośni i Hercegowiny, który do kontroli przedstawił własny, ważny paszport. W wyniku prowadzonych czynności okazało się, że cudzoziemiec przebywa na terytorium strefy Schengen wbrew przepisom od 12 dni, a dodatkowo nielegalnie przekroczył granicę z Czech do Polski.

straż graniczna
Nielegalnie przebywał na terytorium strefy Schengen. Obywatel Bośni i Hercegowiny otrzymał surową karę - zdj. ilustracyjne · fot. Straż Graniczna


Jak podaje zespół prasowy Komendanta ŚlOSG, komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu w terminie 10 dni i orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 6 miesięcy.

mp / cieszyn.news

źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.