Wiadomości

  • 30 czerwca 2024

Znęcali się nad swoimi najbliższymi. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem

Policjanci z Zebrzydowic i Skoczowa doprowadzili przed oblicze cieszyńskiego sądu dwóch mężczyzn. 45-latek i 38-letni mężczyzna podejrzani są o stosowanie przemocy wobec członków swoich rodzin. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem o areszt dla sprawców przemocy domowej, zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku.

Policja, zatrzymanie
Znęcali się nad swoimi najbliższymi. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem · fot. KPP Cieszyn


Policjanci z Komisariatu Policji w Skoczowie zatrzymali 45-latka, który znęcał się nad członkami rodziny. Mężczyzna podczas kłótni kierował groźby karalne wobec pokrzywdzonych, był agresywny, zakłócał spokój. Podczas awantur mężczyzna znęcał się nie tylko psychicznie, ale również fizycznie - wyzywał najbliższych, szarpał i popychał pokrzywdzonych. Sprawca został zatrzymany przez policjantów. Był nietrzeźwy.

Z kolei policjanci z Zebrzydowic zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 38-latek wobec swojej partnerki. Natychmiast podjęli interwencje w miejscu zamieszkania pokrzywdzonej oraz sprawcy. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wszczynał awantury, podczas których agresywnie się zachowywał, wyzywał ją, szarpał, groził pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali go w miejscu zamieszkania.

Zebrany w obu przypadkach przez śledczych materiał dowodowy pozwolił Prokuraturze wystąpić do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych kary aresztu. Sąd Rejonowy w Cieszynie przychylił się do wniosków. Starszy z nich najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie, młodszy będzie przebywał w odosobnieniu co najmniej trzy miesiące. Za przestępstwo znęcania się grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mp / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.