Wiadomości

  • 1 lipca 2024
  • 3 lipca 2024

Niespokojny weekend na drogach powiatu cieszyńskiego. 4 wypadki i kilka osób rannych

Trzy wypadki z udziałem rowerzystów - to weekendowy bilans związany z bezpieczeństwem kierujących jednośladami. Do tego wypadek z udziałem kierowcy i pasażera motocykla. Policjanci przypominają - aby było bezpiecznie, każdy uczestnik musi zachować pełną koncentrację na drodze. I trzeźwość…

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem na ul. Bielskiej w Cieszynie - 28.06.2024
Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem na ul. Bielskiej w Cieszynie - 28.06.2024 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Weekend, piękna pogoda, doskonałe warunki na drodze i aż cztery zdarzenia z udziałem kierujących jednośladami. Wszystkie policjanci zakwalifikowali jako wypadki.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na początku weekendu, w piątek w Cieszynie na ulicy Bielskiej. Kierujący BMW 32-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 25-latkowi na motocyklu. W wyniku zdarzenia ucierpiał kierowca jednośladu oraz podróżująca z nim pasażerka. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, tak jak i uczestnicy wypadku w Koniakowie dzień później. Tam kierujący fiatem nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu rowerem 37-latkowi z Bierunia. Rowerzysta został przewieziony do szpitala.

Inaczej miały się sprawy w niedzielę, kiedy to policjanci interweniowali na miejscu dwóch wypadków drogowych, których uczestnikami i sprawcami byli sami rowerzyści. Najpierw w Ochabach Małych przy ulicy Strażackiej kierujący rowerem 38-letni tyszanin nie dostosował się do obowiązku ruchu prawostronnego, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z 48-latkiem z Wodzisławia Śląskiego, który w związku z odniesionymi urazami musiał zostać przewieziony do szpitala.

Z kolei kolejne zdarzenie, które miało miejsce w Ustroniu na ulicy Krzywaniec, powiązane było ze stanem nietrzeźwości cyklisty. 62-latek z Niemiec, który był pod wpływem alkoholu (niespełna promil w wydychanym powietrzu), doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącą 58-letnią kobietą. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Wszystkie zdarzenia będą przedmiotem postępowania prowadzonego przez policjantów, którzy będą badać dokładne okoliczności zwiazane z zagrożeniem bezpieczeństwa na drodze.

- Podróże rowerem to wspaniała forma wypoczynku, ale pamiętać należy, że poruszanie się po drodze związane jest z tak samą odpowiedzialnością, jak kierowanie innymi pojazdami. Konsekwencje związane z rozkojarzeniem, alkoholem, brakiem odpowiedniej koncentracji są niestety o wiele większe dla uczestników jednośladów. Dlatego niezmiennie apelujemy do każdego uczestnika - bez względu na rodzaj prowadzonego pojazdu i warunki na drodze- zachowaj pełną koncentrację i ostrożność! - apeluje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy KPP w Cieszynie.

mp / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.