Wiadomości

  • 2 lipca 2024
  • 6 lipca 2024

[FOTO] W Ustroniu powstał pierwszy na świecie szlak WOŚP. Otworzył go Jurek Owsiak!

Jurek Owsiak dokonał otwarcia pierwszego na świecie szlaku Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który powstał w Ustroniu! Wydarzenie odbyło się w środę 3 lipca na ustrońskim Rynku.

Otwarcie pierwszego na świecie szlaku WOŚP w Ustroniu - 3.07.2024 · fot. Facebook / Miasto Ustroń


Razem z Jurkiem Owsiakiem oficjalnego odsłonięcia tablicy szlaku dokonali Adam Matyjaszek, wiceprezes firmy IT CARD, Krzysztof Zgondek i Paweł Sztefek, burmistrz Miasta Ustroń wraz z dziećmi.

Szlak powstał z inicjatywy mieszkańca Ustronia, Krzysztofa Zgondka i został realizowany na podstawie zaprojektowanej ścieżki przez Andrzeja Nowińskiego. Trasa liczy 11 km i biegnie przez centum miasta, bulwary, Skalicę i Zawodzie.

Pierwszy na świecie szlak WOŚP · fot. Facebook / Miasto Ustroń


Trasa jest wyznakowana kolorem pomarańczowym, jest dość prosta i można ją przejść także z małymi dziećmi. Znajdują się na niej tabliczki informujące o przystankach wirtualnych WOŚP zrealizowanych przez KompasGo (aplikacja ta ma w swojej bazie kilka ścieżek poprowadzonych przez nasze miasto i są sposobem alternatywnego atrakcyjnego zwiedzania miasta).

Na trasie szlaku nad Wisłą znajduje się mural o tematyce WOŚP-owskiej wykonany przez Franek Mysza.

Loading...

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.