Wiadomości

  • 2 lipca 2024
  • 5 lipca 2024

Interwencja policji w cieszyńskim szpitalu. Pijany mężczyzna zaatakował personel medyczny

Policjanci z "patrolówki" interweniowali w cieszyńskim szpitalu, gdzie wymagający pomocy 67-letni mężczyzna znieważył i zaatakował czworo ratowników medycznych. Pokrzywdzeni nie odnieśli poważnych obrażeń. Mieszkaniec Katowic został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany. Agresor już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Interwencja policji w cieszyńskim szpitalu. Pijany mężczyzna zaatakował personel medyczny
Interwencja policji w cieszyńskim szpitalu. Pijany mężczyzna zaatakował personel medyczny · fot. KPP Cieszyn


Krótko po północy z piątku na sobotę oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od lekarza cieszyńskiego szpitala z prośbą o pomoc przy agresywnym i pijanym pacjencie.

67-letni mężczyzna w związku tym, że wymagał pomocy medycznej, został przywieziony do cieszyńskiego szpitala. Był nietrzeźwy. Zachowywał się agresywnie i wulgarnie w stosunku do personelu.

- Obrażał i wyzywał personel medyczny. Jego agresja z każdą chwilą narastała. W pewnym momencie mężczyzna znieważył ratowniczkę medyczną oraz uderzył ją pięścią w głowę. Równie agresywnie, łącznie z rękoczynami, zachowywał się w stosunku do dwóch innych ratowników. Tylko wobec jednego z nich "poprzestał" na znieważeniu - relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy KPP w Cieszynie.

Personel medyczny wezwał patrol policji, który obezwładnił awanturującego się napastnika. Po udzielonej w szpitalu pomocy, 67-latek trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania w jego organizmie było ponad 3 promile alkoholu. W niedzielę, gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany przez śledczych w charakterze podejrzanego. Przestępstwa, jakie mu zarzucono to naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy publicznych, bo takimi są między innymi lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Mieszkaniec Katowic usłyszał zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

mp / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.