Wiadomości

  • 3 lipca 2024
  • 9 lipca 2024

"Ustroń na dwóch kółkach". Wakacyjny cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych

Za nami:

Miasto Ustroń zaprasza do udziału w wakacyjnej akcji "Ustroń na dwóch kółkach - ogólnodostępne, bezpłatne wycieczki rowerowe z przewodnikiem". Wyjazdy będą odbywać się w każdą sobotę i niedzielę lipca oraz sierpnia.

"Ustroń na dwóch kółkach". Wakacyjny cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych
"Ustroń na dwóch kółkach". Wakacyjny cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych · fot. Facebook / Miasto Ustroń


Zbiórki będą odbywać się o godzinie 9.50 przed budynkiem Informacji Turystycznej na Rynku w Ustroniu.

- Chcesz spędzić aktywnie weekend i odkryć piękne okolice Ustronia? Weź udział w bezpłatnych wycieczkach rowerowych z przewodnikiem! Nie przegap okazji, aby poznać malownicze tereny Śląska Cieszyńskiego oraz aktywnie spędzić czas w towarzystwie pasjonatów rowerowych wycieczek! - zachęca Miasto Ustroń w mediach społecznościowych.

W sobotę 6 lipca odbędzie się wycieczka rowerowa z przewodnikiem "Zielone płuca Ustronia", na trasie Ustroń Rynek - Ustroń Lipowiec - Górki Wielkie - Skoczów - Godziszów - Kozakowice - Ustroń Rynek. Jak zapewniają organizatorzy, jest to trasa łatwa, po drogach asfaltowych i szutrach z kilkoma krótkimi podjazdami. Orientacyjny czas trwania wycieczki to około 3 - 3,5 godziny, a dystans - ok. 33 km.

Z kolei w niedzielę 7 lipca o godzinie 10.00 wyruszy wycieczka, także z przewodnikiem, do Muzeum Zofii Kossak i Chlebowej Chaty. Wyjazd odbędzie się na trasie Ustroń Rynek - Skoczów - Górki Wielkie - Muzeum Zofii Kossak - Górki Małe - Chlebowa Chata - trawers Żarnowca - Ustroń Rynek. - Trasa w przeważającej części płaska, bardzo łatwa z kilkoma trudniejszymi podjazdami w masywie Żarnowca. Orientacyjny czas trwania wycieczki ok. 3 godziny, dystans ok. 30 km - informują organizatorzy.

Uwaga: wszyscy uczestnicy wycieczek jadą w kaskach!


Cykl wycieczek jest współfinansowany ze środków Miasta Ustroń.

"Ustroń na dwóch kółkach". Wakacyjny cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych
fot. Facebook / Miasto Ustroń

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.