Wiadomości

  • 23 sierpnia 2023

Zmiany na dworcu kolejowym w Cieszynie i nie tylko. PKP PLK szuka wykonawców

Stacje i przystanki kolejowe między Skoczowem i Cieszynem oraz Goleszowem i Wisłą Głębce zostaną wyposażone w system dynamicznej informacji pasażerskiej. Najwięcej zmian wprowadzonych zostanie na dworcu w Cieszynie.

Dworzec kolejowy w Cieszynie
Dworzec kolejowy w Cieszynie ma zostać wyposażony w system dynamicznej informacji pasażerskiej, zmiany pojawią się też na innych stacjach w regionie · fot. rpo.slaskie.pl


Oddane w grudniu ubiegłego roku linie kolejowe z Katowic do Cieszyna i Wisły Głębce przejdą pierwszą poważną modernizację. Przy torach zamontowane zostaną czujniki ruchu pociągów, dzięki którym podróżni czekający na stacjach i przystankach będą mogli dokładnie wiedzieć, kiedy ich pociąg przyjedzie. Będą one też wyposażone w system emisji dźwiękowej komunikatów.

PKP PLK, które ogłosiło przetargi na dostawę odpowiednich urządzeń na obu trasach (Skoczów - Cieszyn i Goleszów - Wisła Głębce) zamierza też dodatkowo wyposażyć dworzec kolejowy w Cieszynie. - W stacji Cieszyn będą dodatkowo wyświetlacze, zawierające wizualne informacje o najbliższych pociągach. Montaż monitoringu w Cieszynie zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Nowe rozwiązania podnoszą poziom obsługi podróżnych i zachęcają do korzystania z kolei - mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego przewoźnika.

Co ciekawe, inwestycja ma być sfinansowana ze środków unijnych pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy.

kr / cieszyn.news

źródło: PKP PLK

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.