Wiadomości

  • 12 września 2023
  • 14 września 2023

Czwórka powalczy o miejsce w Senacie. Jeden kandydat z Cieszyna

W cieszyńsko-żywieckim okręgu wyborczym o mandat senatorski powalczy czwórka kandydatów i kandydatek. Zgłoszeni zostali z list Konfederacji Wolność i Niepodległość, Nowej Lewicy, Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych Samorządowców.

Konferencja prasowa Lewicy w Cieszynie, 24.8.2023
Konrad Gołota na konferencji prasowej Lewicy w Cieszynie, 24.8.2023 · fot. KR / cieszyn.news


W Cieszynie mieszka jedynie Konrad Gołota z Nowej Lewicy, który pracuje w Parlamencie Europejskim. Jest doradcą do spraw Europy Centralnej i Wschodniej Partii Europejskich Socjalistów, drugiej największej grupie parlamentarnej UE.

Z powiatem związana jest także Beata Macura, startująca z list Bezpartyjnych Samorządowców. To była radna powiatowa oraz była sekretarz gminy Skoczów, która została skazana prawomocnym wyrokiem za korupcję.

O mandat senatorski ubiegać się będą także Daniel Flaka z Konfederacji Wolność i Niepodległość - nauczyciel z Koszarawy, członek Ruchu Narodowego - oraz Andrzej Kalata - starosta żywiecki, mieszkający w Milówce i należący do Prawa i Sprawiedliwości.

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.