Wiadomości

  • 11 września 2023

Wszczynał awantury, groził śmiercią. Trafił do aresztu

Policjanci z powiatowej komendy zatrzymali w piątek (7 września) 46-letniego mieszkańca Cieszyna, który groził swojej partnerce śmiercią lub uszkodzeniem ciała. Obecnie przebywa w areszcie, a grozi mu do 5 lat więzienia.

Aresztowany sprawca przemocy domowej
Zdjęcie poglądowe. 46-latek z Cieszyna został aresztowany za przemoc fizyczną i psychiczną nad partnerką · fot. KPP Cieszyn


- 46-latek, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe podczas których znęcał się nad nią psychicznie - wyzywał ją słowami wulgarnymi i groził jej pozbawieniem życia. Ze strony agresora dochodziło również do przemocy fizycznej - wyjaśnia ustalenia śledczych podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Co więcej, mieszkaniec Cieszyna groził konkubinie nożem i był nietrzeźwy - miał ponad 3,5 promila w wydychanym powietrzu. Po zatrzymaniu trafił od razu do aresztu, sporządzono także Niebieską Kartę. Prokuratura przedstawiła zarzut znęcania fizycznego i psychicznego oraz przychyliła się do wniosku mundurowych o tymczasowy 3-miesięczny pobyt w areszcie.

Policjanci apelują do ofiar i świadków przemocy domowej o sprzeciw wobec agresji. - Każda osoba, która padła ofiarą przemocy może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii. Mundurowi z troską podchodzą do Państwa problemów - dodaje Pawlik.

kr / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.