Wiadomości

  • 17 września 2023
  • 18 września 2023

[WIDEO] Jak powstaje Prince Polo? Popularny kanał zajrzał do cieszyńskiej fabryki!

Cztery wafle przekładane trzema warstwami kremu kakaowego i czekolady deserowej. Czy jednak produkcja słynnego wafelka jest taka prosta? Zobaczcie sami w jednym z odcinków programu Fabryki w Polsce!W programie pokazano kolejne etapy powstawania Prince Polo. Dowiecie się m.in. ile czasu zajmuje produkcja jednego wafelka oraz w jaki sposób powstają charakterystyczne fale Prince-Polo.

Pierwszy wafelek Prince Polo został wyprodukowany w 1955 roku. Właścicielem produkcji było przedsiębiorstwo Olza z Cieszyna. Przez lata wafelek cieszył się popularnością w Polsce oraz w niektórych państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Co ciekawe Prince Polo było również dobrze znane w Islandii, gdzie wafelek dostarczano w ramach wymiany… za śledzie - te same, które później trafiały na słynne cieszyńskie kanapki. Po latach ówczesny prezydent Islandii wspominał: "Całe pokolenie Islandczyków wyrosło na dwóch rzeczach - amerykańskiej coca-coli i polskim Prince Polo".

W 1993 roku cieszyńskie przedsiębiorstwo zostało przejęte przez Kraft Jacobs Suchard, czyli obecny koncern Mondelez International. To światowy gigant, jeśli chodzi o produkcję słodyczy. Delicje, Prince-Polo, Milka, Oreo czy Halls - to tylko kilka znanych przykładów marek, za których produkcję odpowiada Mondelez International.

W Polsce firma jest obecna od 1992 roku. Oprócz biura w Warszawie, mieści się tu siedem fabryk Mondelez International w Jarosławiu, Płońsku, Cieszynie, Skarbimierzu (dwa zakłady), Jankowicach oraz Bielanach Wrocławskich.

mp / cieszyn.news

źródło: www.frabrykiwpolsce.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.