Wiadomości

  • 16 września 2023
  • 19 września 2023

Cieszyński zespół wyda trzeci album. Prosi o wsparcie fanów

Folk metalowy zespół Velesar, założony przed pięcioma laty w Cieszynie, przymierza się do nagrania trzeciego albumu studyjnego. W sieci pojawił się już pierwszy singiel promujący wydawnictwo, ale w wydaniu płyty mogą wymiernie pomóc fani kapeli.

Zespół Velesar przymierza się do wydania trzeciej płyty studyjnej. Ruszyła zbiórka pieniędzy
Zespół Velesar przymierza się do wydania trzeciej płyty studyjnej. Ruszyła zbiórka pieniędzy · fot. Wspieram.to


Liderem i założycielem Velesara jest Marcin "Velesar" Wieczorek - mieszkający w Czeskim Cieszynie dyrektor Biblioteki Publicznej w Skoczowie. Formacja powstała w 2018 roku i na swoim koncie ma wydany rok później krążek "Dziwadła" oraz nagrodzone "Wirtualnymi Gęślami" - prestiżową branżową nagrodą - "Szczodre Gody" z 2021 roku.

Teraz przyszedł czas na trzecie wydawnictwo. - Plan jest taki, żeby był najmocniejszy z tej trylogii. Takie zresztą było założenie od samego początku. „Dziwadła” były raczej folkowo-metalowe, „Szczodre Gody” bardziej wyśrodkowane, a trzeci album ma być z kolei bardziej metalowo-folkowy. Będzie więc mocniej, trudniej, ale nadal folkowo, bo od tego oczywiście nie odchodzimy - mówił Wieczorek w tegorocznym wywiadzie dla portalu metalnews.pl.

Lider formacji nie rzuca słów na wiatr - utwór "Klątwa", który ukazał się w sieci w sierpniu br., istotnie ma dość ciężki, acz wciąż folkowy klimat.By wesprzeć muzyków w wydaniu albumu, założona została zrzutka w serwisie wspieram.to. - Przyznajemy, że początkowo nie mieliśmy w planach zbiórki, ale - zupełnie dla nas nieoczekiwanie - zaczęły do nas napływać głosy z Waszej strony, by jednak nie rezygnować z takiej formy wsparcia i po prostu zbiórkę uruchomić. Cóż, nie ukrywamy, że Wasze wsparcie znacząco przyśpieszy realizację albumu, a bez niego sprawa będzie o wiele trudniejsza - napisał zespół w mediach społecznościowych.

Loading...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.