Wiadomości

  • 15 września 2023
  • 16 września 2023

Płyta studenta cieszyńskiego UŚ Albumem Roku. "To podróż od pierwotności po futuryzm"

Bartłomiej "Żerca" Dziadosz to student Instytutu Sztuk Muzycznych, działającego pod cieszyńską filią Uniwersytetu Śląskiego. Artysta wydał w ubiegłym roku swój pierwszy album, który został doceniony przez czytelników portalu Polska Muzyka Alternatywna.

Album Bartłomieja "Żercy" Dziadosza został doceniony w plebiscycie portalu Polska Muzyka Alternatywna
Debiutancki album Bartłomieja "Żercy" Dziadosza został doceniony w plebiscycie portalu Polska Muzyka Alternatywna · fot. facebook.com/ZercaOfficial


"Żer" - bo tak zatytułowane jest to 18-minutowe wydawnictwo - zostało samodzielnie nagrane, skomponowane i wyprodukowane przez muzyka z Krakowa. Jego wysiłek został doceniony - w plebiscycie wspomnianej redakcji przyznany został mu tytuł Albumu Roku 2022.

- "'Żer' to podróż od pierwotności po futuryzm. Wiele w nim etniczności, ale również osobliwych środków muzycznego wyrazu - wyjaśnia Dziadosz, cytowany przez Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

Jak dodaje "Żerca", nagrywanie albumu miało dla niego bardzo osobisty charakter. - Opowiada o wydarzeniach oraz emocjach jakich doświadczyłem przez ostatnie trzy lata, w trakcie których zmagałem się z moim stanem zdrowia. Jeśli miałbym zdefiniować czym jest „Żer" najkrócej jak potrafię, powiedziałbym że to nieustanna walka o przetrwanie. Powrót do pierwotnych korzeni by lepiej zrozumieć siebie i odrodzić się na nowo. Gatunkowo jest to muzyka ilustracyjna, eksperymentalna, lecz stale zachowująca swoją plemienność - podkreśla.

Co ciekawe, okładkę wydawnictwa zaprojektowała Agata Małecka, partnerka muzyka. Albumu można posłuchać na Youtube:

kr / cieszyn.news

źródło: Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.