Telewizja

  • 24 września 2023

[WIDEO] Zbiorowy brak myślenia. 24 mandaty na łączną kwotę 48000zł w 3 sekundy!

Ostatnia podwyżka mandatów sprawiła, że za wjazd lub wejście na torowisko, gdy sygnalizator wyświetla kolor czerwony to 2000zł. Nie mniej i nie więcej. Kwota jest stała. Dodatkowo kierowca otrzyma 15 punktów karnych. Ludzie albo o tym nie wiedzą, albo lubią ryzykować. Trudno jednoznacznie określić powody. W tym przypadku mamy chyba styczność ze zbiorowym brakiem myślenia.Ze względu na dużą ilość wrażliwych danych, prawie całość nagrania została ocenzurowana. Do tej sytuacji doszło jakiś czas temu w Cieszynie na ul. Zamkowej. Po przejeździe pociągu rogatki zaczęły się otwierać. Sygnalizacja wskazywała jednak ciągle czerwone światło. Pobieżnie licząc wykroczenia popełniło 23 pieszych i jeden kierujący motocyklem. Każdy teoretycznie powinien dostać mandat w kwocie 2000zł.

Czy warto tak ryzykować? Chyba nie. Mało kto wie, ale wszystkie przejazdy mają monitoring. Pracownicy kolei bacznie zwracają uwagę na to co dzieje się na torowisku. Jeśli ujawnią wykroczenie, mają obowiązek przekazać nagranie do organów ścigania. Nawet jeśli nie zostaliśmy zatrzymani od razu, można spodziewać się wezwania w późniejszym czasie.

W 2022 roku na przejazdach kolejowych w Polsce wydarzyły się 172 wypadki i kolizje. Zginęły 43 osoby.

jb / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.