Wiadomości
- 5 marca 2025
- 8 marca 2025
[FOTO] Upamiętnili 18 żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego
W sobotę 1 marca po raz kolejny obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji Stowarzyszenie "Wszechnica" zaprosiło na wydarzenie w cieszyńskim Ratuszu.
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który obchodziliśmy w sobotę 1 marca, w czwartek 6 marca w budynku cieszyńskiego Ratusza nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą 18 żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy zostali skazani na karę śmierci przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Katowicach na sesjach wyjazdowych w Cieszynie w 1946 roku.
Ponadto w sali sesyjnej Ks. Rafał Jakubiec wygłosił wykład pod tytułem "Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie", którego wysłuchała licznie zgromadzona młodzież z cieszyńskich szkół średnich.
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie "Wszechnica".
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Ozdoby wykonane przez uczniów przyozdobiły choinkę w cieszyńskim Ratuszu
20 czerwca"...a znaleźliście coś ciekawego?" - konferencja w cieszyńskim Kinie Piast
[FOTO] To symbol pamięci i pojednania. W Parku Liburnia zasadzono Dąb Pokoju
Gorący temat[FOTO] Odkrycie IPN na cmentarzu w Cieszynie. To mogą być szczątki Żołnierzy Niezłomnych
[FOTO] W Wiśle odbyły się obchody 80. rocznicy defilady żołnierzy NSZ
[FOTO] Na Konteszyńcu odbyły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








