Wiadomości

  • 29 września 2023
  • 5 października 2023

[WIDEO] Tramwaj stanął na Zamkowej! Zobacz film

Pod powstającym Centrum Informacji Transgranicznej na ul. Zamkowej końcem września została postawiona wierna replika słynnego przedwojennego tramwaju. Urząd Miejski w Cieszynie pochwalił się filmem z posadowienia maszyny przed budynkiem.

Replika przedwojennego tramwaju została usadowiona przed Centrum Informacji Transgranicznej
Replika przedwojennego tramwaju została usadowiona przed Centrum Informacji Transgranicznej · fot. Miasto Cieszyn/Youtube.com


"Przyjazd" tramwaju pod koniec ubiegłego miesiąca pewnym zaskoczeniem - niedługo wcześniej burmistrz Gabriela Staszkiewicz mówiła, że ów tramwaj zanim trafi nad Olzę, zostanie wystawiony w październiku na targach transportowych w Gdańsku. Tak się jednak nie stało.

Przypomnijmy, że koszt budowy maszyny wynosił 1,7 mln zł, z czego 260 tys. zł to pieniądze z budżetu miasta - resztę stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Tramwaj czeka na oficjalne odsłonięcie. Przypomnijmy, że ostatnio publikowaliśmy bardziej szczegółowe fotografie autorstwa Macieja Dembinioka, prowadzącego facebookowy profil Tramwaje w Cieszynie/Těšínské tramvaje.

Wspomniany film, który miasto opublikowało we wtorek (3 października) można obejrzeć na Youtube:

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.