Wiadomości

  • 23 września 2023
  • 25 września 2023

[FOTO] Nowe zdjęcia cieszyńskiego tramwaju. Prosto z warsztatu!

Jak powstawała replika cieszyńskiego tramwaju, który wkrótce stanie przy powstającym na ul. Zamkowej Centrum Informacji Transgranicznej? Przedstawiamy zdjęcia z warsztatu zlokalizowanego w zajezdni na wrocławskich Popowicach! Fotografie udostępnił twórca strony Tramwaje w Cieszynie/Těšínské tramvaje.

Zdjęcia z budowy repliki cieszyńskiego tramwaju prosto z warsztatu - 09.2023 · fot. Tramwaje w Cieszynie/Těšínské tramvaje


Pisaliśmy: Tramwaj już jeździ. Wkrótce dojedzie do Cieszyna

- Budowę modelu prowadzi firma Polmat Artura Matkowskiego. Wcześniej firma ta przeprowadzała już renowacje zabytkowych wagonów tramwajowych (Maximum z 1901 roku czy LH Standard z 1925 roku), więc cieszyński #Ringhoffer nie jest pierwszym tego typu zleceniem. Trzeba przyznać, że wykonawcy podeszli do rekonstrukcji rzetelnie - opierając się na oryginalnych planach z praskich zakładów Franciszka Ringhoffera zadbano o najdrobniejsze detale, które wykonywane są z pietyzmem. W momencie wykonywania zdjęć wykończano wnętrze oraz malowano drobne ozdobniki na pudle. Wkrótce będą zresztą mogli Państwo sami ocenić efekty prac - pisze Maciej Dembiniok prowadzący profil Tramwaje w Cieszynie/Těšínské tramvaje na Facebooku.

Maciej Dembiniok to lekarz weterynarii, miłośnik transportu szynowego. Od lat prowadzi stronę tramwaje.muzeumcieszyn.pl i spacery śladem tramwaju. W mediach społecznościowych publikuje ciekawostki dotyczące historii linii tramwajowej, która funkcjonowała w Cieszynie w latach 1911-1921. Zapraszamy pod adres: https://www.facebook.com/tramwajewcieszynie

Loading...

ar / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.