Wiadomości

  • 10 października 2023
  • 11 października 2023

Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani w regionie. Szli pieszo przez las

Jedna z mieszkanek Jaworzynki zgłosiła na Policję, że tamtejszy las przemierza pieszo grupa kilkunastu obcokrajowców. Na miejscu okazało się, że posiadali oni potwierdzenie pobytu na terenie Słowacji, a granicę przekroczyli nielegalnie.

Grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana w lesie w Jaworzynce
Grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana w lesie w Jaworzynce · fot. KPP Cieszyn


Do zdarzenia doszło w poniedziałek (9 października). Mundurowi ustalili, że docelowym miejscem ich podróży miały być Niemcy oraz Holandia. W grupie znajdowało się trzynastu mężczyzn oraz czwórka dzieci.

- W związku z tym, że wszyscy przebywali na terytorium naszego kraju nielegalnie, zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej - informuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

To nie pierwsza tego typu akcja w ostatnim czasie. W Wiśle w ubiegłym tygodniu został zatrzymany bus, którym przewożono ponad 30 nielegalnych imigrantów - pisaliśmy o tym tutaj.

kr / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.