Wiadomości

  • 25 grudnia 2023
  • 26 grudnia 2023

Kolęda niewidzialnych. Wyjątkowy utwór artystki z regionu

Agnieszka Suchy, znana jako Dziewanna, to ustrońska artystka folkowa i folk metalowa, a także psycholog Powiatowego Domu Pomocy Społecznej „Feniks" w Skoczowie. Wraz z podopiecznymi postanowiła nagrać utwór pod tytułem "Kolęda Niewidzialnych", który ukazuje święta Bożego Narodzenia z ich perspektywy.Jak wyjaśnia artystka, skoczowski ośrodek zamieszkują osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną. - W ramach spotkań z podopiecznymi staram się krzewić ideę równych szans oraz maksymalnie wykorzystywać ich uzdolnienia - szczególnie muzyczne. Założyłam na terenie Domu grupę muzyczną - chór „Feniks". Współtworzą go mieszkańcy o różnych stopniach niepełnosprawności intelektualnej, w spektrum autyzmu, z niepełnosprawnościami ruchowym - mówi Dziewanna.

"Kolęda niewidzialnych" została zaaranżowana na keyboard, wiolonczelę oraz śpiew. W nagraniach wzięło udział troje podopiecznych Domu Pomocy "Feniks". - To pieśń stworzona dla tych, których największym skarbem jest, wspomniane w tekście, „czyste serce". Wybrzmiewa w niej tęsknota za ciepłem - moim celem było utrzymanie kolędy w klimacie melancholijnego ciepła i zachęcenie słuchaczy i słuchaczek do pochylenia się nad jej Bohaterami i Bohaterkami - podkreśla Agnieszka Suchy.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.