Wiadomości

  • 19 stycznia 2024

Znamy szczegóły makabrycznej sprawy z Brennej. Trzymał ciało ojca w zamrażarce

W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o wstrząsających doniesieniach z Brennej, w której jeden z mieszkańców miał przetrzymywać w zamrażarce zwłoki swojego ojca. Szczegóły tego makabrycznego odkrycia zostały ujawnione dopiero teraz, a śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Cieszynie.

Zdj. Ilustracyjne. Przechowywał ciało ojca w zamrażarce
Zdj. Ilustracyjne. Przechowywał ciało ojca w zamrażarce · fot. pexels.com


Pisaliśmy: Zwłoki mężczyzny w zamrażarce? Prokuratura nie zdradza szczegółów. W Brennej makabryczne plotki

Jak informuje Agnieszka Michulec, rzeczniczka prasowa Prokuratury Rejonowej w Bielsku-Białej, ciało należało do 87-letniego Andrzeja G., który zmarł - według ustaleń śledczych - z przyczyn naturalnych. Sprawa wyszła na jaw gdy jego syn, listonosz z Brennej, postanowił w październiku wezwać lekarza. Przekazał wtedy, że ojciec zmarł.

Lekarz po przybyciu na miejsce nabrał jednak wątpliwości co do daty śmierci denata. Okazało się, że zmarł on najprawdopodobniej w maju, czyli prawie pół roku wcześniej. Syn zmarłego - by cały czas pobierać emeryturę ojca - postanowił schować jego ciało do zamrażarki stojącej w pobliskim budynku gospodarczym.

Służby nie ujawniają innych szczegółów śledztwa - nie wiadomo, dlaczego syn postanowił przyznać się do swojego czynu. Wiadomo jednak, że postępowanie toczy się w kierunku oszustwa (wyłudzania emerytury) i zbeszczeszczenia zwłok, za co może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

kr / cieszyn.news

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.