Wiadomości

  • 7 lutego 2024

Gdy trzeba poprosić o pomoc, warto się tu zgłosić

Utrata bliskich osób, myśli samobójcze, przemoc, wypadki komunikacyjne czy kryzysy osobiste to sytuacje, w których pilnie potrzebna jest pomoc psychologiczna. Wsparcie w takich momentach świadczy Punkt Interwencji Kryzysowej, który działa na ul. Bielskiej 92 w Cieszynie. Prowadzi go stowarzyszenie PrzystańMy na zlecenie Powiatu Cieszyńskiego.

Punkt Interwencji Kryzysowej przy ul. Bielskiej 92 w Cieszynie
Punkt Interwencji Kryzysowej przy ul. Bielskiej 92 w Cieszynie · fot. Google Street View


Punkt czynny jest we wtorki (między 7:00 a 12:00), środy (7:00-13:00) oraz piątki (11:00 do 20:00), ale jego pracownicy świadczą też pomoc całodobowo pod numerem telefonu 33 500 06 07. Po telefonicznym umówieniu, spotkanie może się też odbyć w pozostałe dni tygodnia.

- Zajmujemy się pomocą rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej. W zakres danej pomocy wchodzi udzielanie specjalistycznego poradnictwa w tym psychologicznego i prawnego osobom i rodzinom w kryzysie takich jak nagła utrata bliskich osób, samobójstwo, doświadczenie przemocy w formie napadu, gwałtu, wypadków komunikacyjnych, katastrof, pożarów, utraty osobistej, kryzysów rozwoju osobistego - informuje Sandra Długosz, interwentka kryzysowa.

Punkt interwencji zapewnia też wsparcie psychologiczne w przypadku zdarzeń masowych i katastrof na terenie powiatu cieszyńskiego - wtedy z takiej formy pomocy mogą skorzystać także mieszkańcy spoza naszego powiatu.

kr / cieszyn.news

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.