Wiadomości

  • 22 marca 2024
  • 23 marca 2024

[WIZUALIZACJE] 1 800 000 euro na budowę kładki. Szlak połączy Cieszyn z Jastrzębiem-Zdrojem

Ponad 1 800 000 euro wyniesie dotacja ze środków unijnych na budowę kładki pieszo-rowerowej na rzece Olzie. Połączy ona docelowo Cieszyn z Jastrzębiem Zdrojem.

Wstępne wizualizacje z 2022 roku przedstawiające kładkę na rz. Olzie, która połączy Pogwizdów z Karwiną · fot. facebook.com/grzegorz.sikorski.wojt


69-metrowa kładka powstanie w Pogwizdowie, a dojazd do niej odbywać się będzie ul. Sosnową. Za jej budowę odpowiadają wspólnie Gmina Hażlach i Miasto Karwina. Będzie docelowo łączyć Cieszyn, Karwinę i Jastrzębie-Zdrój - stanowić część popularnego Żelaznego Szlaku Rowerowego. W łatwy sposób będzie można dostać się między innymi do Karwińskiego Morza, Archeoparku w Kocobędzu czy Rybiego Domu.

Loading...


- Granice są po to, aby je przekraczać, a wyzwania, aby je podejmować. W tym miejscu bardzo dziękuję władzom Karwiny z Panem Prezydentem Janem Wolfem na czele oraz wszystkim jego pracownikom za bardzo merytoryczne rozmowy i wsparcie wspólnego projektu, który bez wątpienia przyczyni się do rozwoju ścieżek rowerowych w naszym regionie - mówi Grzegorz Sikorski, wójt gminy Hażlach, która prowadzi projekt wspólnie z samorządem z Karwiny.

kr / cieszyn.news

źródło: UG Hażlach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.