Wiadomości

  • 3 kwietnia 2024
  • 7 kwietnia 2024

Marian Dziędziel gościem Kina na Granicy. "Myśląc o nim, mimowolnie się uśmiechamy"

Już za niecały miesiąc rozpocznie się przegląd filmowy Kino na Granicy. Gościem wydarzenia będzie Marian Dziędziel, a organizatorzy zaprezentują retrospektywę filmów tego niezwykle cenionego aktora.

Marian Dziędziel gościem przeglądu Kino na Granicy!
Marian Dziędziel gościem przeglądu Kino na Granicy! · fot. kinonagranicy.pl


- Są aktorskie nazwiska, na dźwięk których znacząco kiwamy głową - z szacunkiem i z wdzięcznością za wszystko, co im zawdzięczamy. Są i tacy aktorzy, w stosunku do których, poza wspomnianymi emocjami, reagujemy także uśmiechem. To właśnie przypadek Mariana Dziędziela - mówi Łukasz Maciejewski, polski dyrektor programowy Przeglądu.

- Artysta, aktor, myśląc o którym, mimowolnie się uśmiechamy. To wdzięczność za jego poczucie humoru, bezpretensjonalność i bezpośredniość, ale także za wszystkie wspaniałe role: teatralne, telewizyjne, kabaretowe, przede wszystkim za wybitne role filmowe - dodaje.

Znany z "Wesela", "Domu złego", "Kreta" czy "Moich córek krów" aktor często przyjeżdżał do Cieszyna i spotykał się z publicznością przeglądu. Tym razem odbędą się z nim dwa spotkania - po seansie "Wina truskawkowego" oraz po "Wymyku", kiedy to inni artyści będą rozmawiać o dorobku Dziędziela.

W ramach retrospektywy jego filmów będzie można zobaczyć:

  • „Party przy świecach” (reż. Antoni Krauze; 1980)
  • „Mocna kawa nie jest taka zła” (reż. Aleksander Pietrzak; 2014)
  • „Dom zły” (reż. Wojciech Smarzowski; 2009)
  • „Kret” (reż. Rafael Lewandowski; 2010)
  • „Wino truskawkowe” (reż. Dariusz Jabłoński, 2008)
  • „Wymyk” (reż Greg Zgliński, 2011)


26. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie od 1 do 5 maja. Z pełną listą filmów można zapoznać się tutaj.

kr / cieszyn.news

źródło: Kino na Granicy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.