Wiadomości

  • 17 maja 2024
  • 19 maja 2024

Wkrótce ruszy remont ulic Przepilińskiego i Słowiczej. Przetarg zamknięty

Początkiem czerwca może dojść do podpisania umów z wykonawcami przebudowy ulic Przepilińskiego i Słowiczej w Cieszynie. Niedługo później powinny rozpocząć się prace.

Ul. Przepilińskiego w Cieszynie - 05.2024
Ulice Przepilińskiego (na zdj.) i Słowicza przejdą gruntowną przebudowę. Prace powinny się rozpocząć w czerwcu br. · fot. kr / cieszyn.news


Obie te inwestycje mają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a ich łączny koszt wynosi odpowiednio blisko 10 milionów złotych (ul. Słowicza) oraz ponad 6 mln złotych (Przepilińskiego).

Wykonawcy prac poszukiwał Powiat Cieszyński, przetargi zostały już zamknięte. Jak informuje wicestarosta Mieczysław Szczurek, obecnie trwają jeszcze ostatnie negocjacje cenowe z wybranymi firmami, a do podpisania umów powinno dość na początku przyszłego miesiąca.

Prace prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania ul. Słowiczej i Hallera oraz od krzyżówki ul. Przepilińskiego i Stawowej. Obie inwestycje mają się zakończyć do marca 2025 roku.

Warto dodać, że z ul. Przepilińskiego zniknie charakterystyczna - i mocno problematyczna - nawierzchnia z kostki brukowej. - Nie mówię tego jako fachowiec, a jako mieszkaniec - ta kostka jest powodem większości tych problemów [z podmywaniem nawierzchni i zapadliskami]. Przez nią się przesącza woda i wypłukuje podłoże. Jeśli byłaby tam nawierzchnia odprowadzająca wodę, to 90% tych podmyć by nie miało miejsca - wyjaśnia wicestarosta.

Ul. Słowicza w Cieszynie - 05.2024
Ul. Słowicza w Cieszynie · fot. kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.