Wiadomości

  • 22 czerwca 2024
  • 24 czerwca 2024

"Wykazali się" niezwykłą głupotą. Amatorzy mocnych trunków w rękach cieszyńskich policjantów

Pełnym brakiem poszanowania prawa wykazali się dwaj mieszkańcy naszego powiatu, którzy w niedzielę odwiedzili cieszyńską komendę. Pierwszy z nich postanowił spożyć alkohol bezpośrednio przed komendą. Okazało się, że był poszukiwany. Drugi przyjechał sprawdzić swój stan trzeźwości na ogólnodostępnym alkomacie. Pomiar wykazał, że nie powinien on prowadzić pojazdów. Mimo to 26-latek wsiadł do samochodu i odjechał. Szybko został zatrzymany przez policjantów.

"Wykazali się" niezwykłą głupotą. Amatorzy mocnych trunków w rękach cieszyńskich policjantów
"Wykazali się" niezwykłą głupotą. Amatorzy mocnych trunków w rękach cieszyńskich policjantów · fot. KPP Cieszyn


O czym myśleli dwaj mieszkańcy Cieszyna, którzy w niedzielę pojawili się w budynku cieszyńskiej komendy, trudno się dowiedzieć. Jedno jest pewne- wykazali się pełnym brakiem poszanowania prawa i ponieśli konsekwencje swojego zachowania.

Pierwszy z nich przyszedł po godzinie 13.00 zgłosić kradzież lub zagubienie telefonu - sam nie był pewien, co tak naprawdę się stało. Miał na to wpływ pewnie alkohol, pod którego był wpływem. Co więcej, postanowił spożyć dodatkową ilość alkoholu bezpośrednio przed komendą, na oczach funkcjonariuszy. W związku z wykroczeniem został ukarany mandatem karnym. Co więcej, podczas sprawdzenia danych, okazało się, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w związku z nieopłaconą grzywną.

Drugi mężczyzna, 26-latek z Cieszyna, przybył do cieszyńskiej komendy sprawdzić swój stan trzeźwości na ogólnodostępnym alkomacie. To sprzęt, który ma działać profilaktycznie i służyć do nauki oraz odpowiedzialnego zachowania kierowców, który ma wpływać na świadomość społeczeństwa w zakresie trzeźwości za kierownicą. Finalnie to sprzęt, który wskazuje kierowcy, czy może prowadzić pojazd, czy też nie powinien wsiadać za kierownicę, bo będzie stwarzał zagrożenie dla innych z uwagi na obniżony przez alkohol czas reakcji i postrzeganie.

Pomiar wykazał, że nie powinien on prowadzić pojazdów. Zauważyli to policjanci rozpoczynający właśnie służbę. Mimo pozytywnego wyniku badania 26-latek wyszedł z komendy i na oczach policjantów wsiadł do samochodu i odjechał. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim i po kilku minutach zatrzymali. Wynik badania wykazał, że kierowca fiata miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Niestety, to nie wszystko. Mieszkaniec Cieszyna miał jeszcze sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kolejny zakaz prowadzenia pojazdów.

mp / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.