Wiadomości

  • 26 czerwca 2024
  • 28 czerwca 2024

To urządzenie może uratować ludzkie życie. Nadal można otrzymać opaskę telemdyczną

Opaska telemedyczna to niewielkie urządzenie o wielkim znaczeniu. Jej głównym zadaniem jest zdalna opieka nad starszymi, niesamodzielnymi lub wymagającymi opieki osobami. Urząd Miejski w Cieszynie powrócił do tematu zachęcając osoby w wieku 60+, które potrzebują takiego wsparcia, do skorzystania z opaski bezpieczeństwa, stanowiącej jeden z elementów Programu "Korpus wsparcia seniora", do którego przystąpiła Gmina Cieszyna.

Może być nieocenioną pomocą dla osób 60+. Nadal można otrzymać opaskę telemedyczną
Może być nieocenioną pomocą dla osób 60+. Nadal można otrzymać opaskę telemedyczną · fot. UM Cieszyn


Opaska telemedyczna pozwala bezpiecznie funkcjonować seniorom w ich miejscu zamieszkania poprzez poprawę poczucia bezpieczeństwa i dostęp do tzw. "opieki na odległość". Urządzenie z wyglądu przypomina zegarek. Jest lekka, prosta w obsłudze i co najważniejsze - jeśli sytuacja będzie tego wymagała - może uratować ludzkie życie.

Jak działa opaska telemedyczna? Przede wszystkim szybko. W sytuacji upadku lub wciśnięcia przycisku SOS podejmowana jest natychmiastowa interwencja i udzielana jest użytkownikowi opaski potrzebna pomoc. Warto również wyjaśnić, że do centrum ratunkowego przesyłane są na bieżąco wszystkie wykonywane przez opaskę pomiary. Dzięki temu ratownicy zawsze mają komplet informacji niezbędnych do podjęcia decyzji o interwencji. Teleopieka dostępna jest 24 godziny, 7 dni w tygodniu przez cały rok.

Opaska telemedyczna nie tylko zwiększa bezpieczeństwo seniorów, ale także przyczynia się do większego komfortu życia. Dzięki niemu, osoby starsze mogą cieszyć się samodzielnością, a jednocześnie mieć pewność, że w razie potrzeby, pomoc jest na wyciągnięcie ręki.

- W ramach Korpusu Wsparcia Seniorów Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie realizuje kolejny rok usługę teleopieki. Usługa jest całkowicie bezpłatna. Od początku 2024 roku usługę kontynuowały 39 osoby, po raz pierwszy do programu przystąpiło 6 osób, 3 osoby zrezygnowały z usług w trakcie trwającego roku… - wyjaśnia Anita Broda, Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie, informując, że do dyspozycji mieszkańców pozostaje aktualnie osiem "wolnych" opasek.

Kontakt w sprawie opasek telemedycznych:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Skrajna 5, 43-400 Cieszyn
tel. 33 479 49 24

mp / cieszyn.news

źródło: UM Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.