Wiadomości

  • 11 września 2023
  • 13 września 2023

Urząd Miejski bardziej dostępny. Winda oddana do użytku

Długo wyczekiwana inwestycja w końcu gotowa. W poniedziałek (11 września) uruchomiona została winda przy cieszyńskim ratuszu.

Urząd Miejski w Cieszynie, Ratusz, rada miejska, ilustracyjne
Do najważniejszych pomieszczeń Urzędu Miejskiego w Cieszynie będzie można dostać się windą · fot. mp / cieszyn.news


Urządzenie znajduje się z tyłu budynku Urzędu Miejskiego. Budowa ciągnęła się już od kilku lat - finalny i rozstrzygający przetarg udało się przeprowadzić dopiero w marcu tego roku, wygrała go firma z Warszawy. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 876 tys. zł, z czego 260 tys. zł pochodziło ze środków Państowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

- Dzięki windzie osoby ze specjalnymi potrzebami mają ułatwiony (a często wręcz umożliwiony) dostęp do I i II piętra ratusza, na których mieszczą się m.in. gabinety burmistrz miasta Cieszyna oraz jej zastępców. Urząd Miejski w Cieszynie stał się bardziej dostępny dla mieszkańców! - poinformowała burmistrz Gabriela Staszkiewicz w mediach społecznościowych.

Winda w cieszyńskim ratuszu
Winda w cieszyńskim ratuszu · fot. kr / cieszyn.news

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.