Wiadomości

  • 8 marca 2024
  • 13 marca 2024

Spore utrudnienia na ul. Bielskiej. "Ten remont nie jest związany z docelową przebudową!"

Od 11 do 23 marca - jeśli pogoda będzie sprzyjać - potrwa remont odcinka ulicy Bielskiej - od skrzyżowania ze Stawową do rejonu posesji Bielska 165 (za tak zwanym "tymczasowym" rondem) w Cieszynie. Władze powiatowe proszą o wybieranie innych tras przejazdu.

Dwa tygodnie potrwa remont 850-metrowego odcinka ul. Bielskiej w Cieszynie. Rozpocznie się już w poniedziałek (11 m
Dwa tygodnie potrwa remont 850-metrowego odcinka ul. Bielskiej w Cieszynie. Rozpocznie się już w poniedziałek (11 marca) · fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie


Jak podkreśla starosta Mieczysław Szczurek, to doraźny remont tego odcinka. - On nie jest w żaden sposób połączony z docelową przebudową tzw. ronda tymczasowego, który planujemy wykonać natychmiast, jak tylko uda nam się pozyskać pieniądze. Apeluję do Państwa o dwa tygodnie wyrozumiałości, bo przez czas remontu najprawdopodobniej pojawią się spore utrudnienia w ruchu. Myślę jednak, że zostanie to zrekompensowane znacznie lepszą jakością nawierzchni, a co za tym idzie poprawą jakości jazdy - zaznacza.

Mowa o planach Powiatu na przebudowę obu skrzyżowań w tym miejscu, która ma kosztować bagatela 40 milionów złotych. Władze wielokrotnie podkreślały, że w tej kwocie mieści się zazwyczaj budżet Powiatu na remonty wszystkich dróg w regionie, wobec czego konieczne jest pozyskanie środków zewnętrznych.

kr / cieszyn.news

źródło: Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.